Brumov

Jak se k nám do Brumova dostanete?

Brumov-Bylnice je malé městečko na jihovýchodě Moravy v údolí Bílých Karpat. Pro ty, co používají GPS :-D  49˚ 5` 27.76``N 18˚ 1` 23.72``E.

Chvály bývají v sobotu, proto nejsnažším způsobem jak se jich zúčastnit je využít vlastního osobního automobilu nebo služeb Českých drah (zastávka Brumov-střed).

Kde se chválí?

Dominantou našeho města je barokní farní kostel svatého Václava. A právě tu, probíhají jednou za měsíc naše Večery chval.

Něco málo o průběhu

Chvály u nás bývají většinou v sobotu. Začínáme mší svatou za hudebního doprovodu místní mládeže v 17:00 hodin. Po mši začínají samotné chvály. V programu je vždy zahrnuta katecheze někoho ze zdejších kněží Mariánů nebo pozvaných hostí včetně těch virtuálních, poté pokračujeme dalším chválovým programem většinou doprovázeným přímluvnými modlitbami. Během večera chval je možné přijmout svátost smíření či využít službu duchovního rozhovoru s místním panem farářem o. Richardem.

Kdy se chválí? 

Je zaužíváno, pokud to liturgická doba umožní, mít chvály vždy 3tí víkend v měsíci.

 

Atmosféru chval bohužel není možné popsat na těchto pár řádcích, proto vás na ně srdečně zveme. Nejlepší je prožít si je, jak se říká, na vlastní kůži. Otřepaný citát „kdo zpívá, modlí se dvakrát“ má věčnou platnost. Snažíme se mu dostát i u nás v Brumově.

  

Termíny setkání

Žádné aktuální termíny...

Večery chval (c) 2011